PLACÓWKI Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ilicy im. Kazimierza LISIECKIEGO -  Dziadka.

Klub Młodzieżowy „Latarka”

Działalność Klubu Młodzieżowego „Latarka” rozpoczęła się w lipcu 2004 r., również wówczas rozpoczęto systematyczną pracę wychowawczą, która trwa do chwili obecnej. Do Klubu uczęszcza już drugie pokolenie młodzieży zamieszkującej przede wszystkim rejony ulic Gajcego, Wrzeciono i Doryckiej. Młodzież chętnie przychodzi do naszej placówki, gdzie panuje miła, rodzinna atmosfera, niemniej jednak, zarówno kierownik, jak i wychowawcy pamiętają o stosowaniu konsekwentnych oddziaływań wychowawczych w stosunku do podopiecznych naszego Klubu. W tej chwili rodzice przekazują między sobą informacje o placówce i chętnie zapisują do niej dzieci i przychodzą po pomoc w sprawach wychowawczych, lub po prostu szukając wsparcia w trudnej sytuacji życiowej. Zarówno młodzież, jak i rodzice mogą liczyć na wsparcie w kryzysowych sytuacjach.

Klub posiada bogate zaplecze do prowadzenia różnorodnych zajęć z młodzieżą, na wyposażeniu placówki znajdują się m.in:

- pracownia plastyczno ceramiczna (posiadamy piec do wypalania ceramiki);

- studio nagrań (młodzież samodzielnie wykonała wyciszenie ścian) z którego może korzystać młodzież zainteresowana muzyką;

- sprzęt fotograficzny (tła, lampy, aparat);

- instrumenty muzyczne.

Kierownicy od 2004 roku:

- Paweł Kempa (2004)

- Alicja Sołtyka Kamińska (2005-2006)

- Marek Małkowski (2006 - 2007)

- Piotr Kwiatkowski (2007)

- Hanna Rawska (2007 – 2008)

- Małgorzata Olszewska (od sierpnia 2008 – do chwili obecnej)

Kontakt: Małgorzata Olszewska, 609 427 692, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

ul. Gajcego 11, 01-944 Warszawa

 

Ognisko „Na Zielonej Białołęce”

Ognisko na Zielonej Białołęce zostało otwarte w lutym 2013 roku. Do tej pory w placówce pracowało 13 wychowawców i wychowawczyń. Obecnie zatrudnionych jest troje pedagożek i jedna psycholożka. Ognisko znajduje się w prywatnym lokalu na ulicy Głębockiej 84.

Do placówki uczęszcza 30 dzieci w wieku 10-16 lat.

Zajęcia jakie cieszą się u nas największym powodzeniem to: zajęcia kulinarne, plastyczne, psychoedukacyjne. W ognisku prowadzimy też zajęcia: stolarskie, informacyjne, ekologiczne, artystyczne, sportowe. W ferie i wakacje jeździmy do różnych ośrodków sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych.

Joanna Tomiak - ukończone studia wyższe na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie pedagogiki ogólnej, specjalność animacja społeczno-kulturalna, doktorantka na wydziale pedagogicznym UW, mediatorka rodzinna, absolwentka Polsko-Angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych Instytutu Edukacji Społecznej we Wrocławiu, członkini Stowarzyszenia Praktyków Kultury oraz Fundacji Centra, autorka wielu projektów animacji społeczno-kulturalnej realizowanych w środowiskach zagrożonych dyskryminacją oraz wykluczeniem społecznym, doświadczenie w pracy w zakładzie poprawczym oraz pracy z młodzieżą gimnazjalną. Ponadto ukończony kurs opieki nad osobami starszymi, duże doświadczenie w realizacji projektów z zakresu współpracy międzypokoleniowej. Kierowniczka Ogniska w latach 2013-2016.

Magdalena Zimecka – absolwentka psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Edukatorka seksualna, socjoterapeutka współpracująca z Fundacją Nebo. Od 10 lat związana z grupą Edukatorów Seksulanych Ponton. Prowadziła zajęcia w warszawskich szkołach z wychowania do życia w rodzinie. Pracująca w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży. W latach szkolnych wolontariuszka Świetlicy Przymierza Rodzin, gdzie pomagała dzieciom i młodzieży w nadrabianiu zaległości szkolnych oraz prowadziła zajęcia teatralne. Od 2016 roku kierowniczka Ogniska na Zielonej Białołęce.

Kontakt:

Magdalena Zimecka, 605 833 803 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Głębocka 84, 03-287 Warszawa

facebook: https://pl-pl.facebook.com/OgniskoBialoleka/

 

Klub Młodzieżowy „ Bemowo”

Klub Młodzieżowy „ Bemowo” powstał w 2006 z inicjatywy z T. P .Dz. U. im. K . Lisieckiego „Dziadka” w porozumieniu z OPS dzielnicy Bemowo .Klub funkcjonował do 2009 roku i mieścił się przy ul .Konarskiego 83 i był czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00.-20.00..Swoją ofertę kierował do młodzieży z Bemowa w wieku 14-21 lat .Głównym założeniem pracy Klubu była praca z młodzieżą metodą projektów, w celu ograniczenia rozmiarów ryzykownych zachowań wśród młodych ludzi oraz stworzenie im warunków do optymalnego rozwoju.

W placówce prowadzono następujące zajęcia:

* Ogólnorozwojowe - w ramach tych działań realizowane były w Klubie zajęcia autorskie:

*Moje małe kino”- zajęcia kulturalne, które dają możliwość bliższego spotkania ze światem sztuki i kultury szeroko rozumianej.

* „Pomaluj mój świat”- zajęcia plastyczne;

* zajęcia w plenerze promujące zdrowy i aktywny styl życia;

* Opiekuńczo-wychowawcze- działania w kierunku dbałości o rozwój młodzieży: pomoc w wyrównywaniu zaległości szkolnych tzw. ”odrabianki”;

* Praca warsztatowa –zajęcia z integracji grupowej;

* Konsultacje psychologiczno-pedagogiczne

Kierownikami placówki byli:

* w roku 2006 - Marzena Przybysz

* w latach 2007-2009 - Justyna Kozłowska

 

Świetlica Socjoterapeutyczna „Włochy”
Świetlica Socjoterapeutyczna „Włochy” prowadziła swoją działalność w latach 2010-2015. Kierownikiem placówki była Justyna Kozłowska. Placówka obejmowała swoją oieką dzieci w wieku 7-13 lat. Świetlica realizowała swój program w pomieszczeniach przy ul. 1-go sierpnia 32. Podopiecznym zapewniono codzienną( poniedziałek-piątek) opiekę, w ramach, której dostępne były zajęcia opiekuńczo-wychowawcze( przede wszystkim pomoc w nauce) oraz zajęcia rozwijające zainteresowania( sportowe, plastyczne, warsztaty biżuterii, zajęcia hobbystyczne, psychoedukacyjne). Stałym elementem pracy z podopiecznymi były zajęcia socjoterapeutyczne oraz wsparcie logopedy.
 
 
Klub Młodzieżowy „Włochy”
Klub Młodzieżowy „Włochy” prowadził swoją działalność w roku 2010. Kierownikiem placówki był Rafał Miłkowski. Placówka obejmowała swoją opieką młodzież z wieku 13-18 lat. Klub realizował swój program w pomieszczeniach przy ul. Urszuli 27. Podopiecznym zapewniono codzienną( poniedziałek-piątek) opiekę, w ramach której dostępne były zajęcia opiekuńczo-wychowawcze( przede wszystkim pomoc w nauce) oraz zajęcia rozwijające zainteresowania . Uzupełnieniem pracy placówki były również zajęcia streetworkingu. Oferta placówki była skierowana do grupy 35 osób.
 
Klub Młodzieżowy „ZiS”
Klub Młodzieżowy „ZiS” powstał w 2004 roku. Zakończył swoją działalność w listopadzie 2015 roku. Placówka funkcjonowała w piwnicznych pomieszczeniach przy ul. Nałkowskiej 11. Wieloletnim kierownikiem placówki była Sylwia Harasimiak-Bogucka. Klub obejmował swoją opieką młodzież w wieku 13-19 lat i zapewniał codzienne zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i rozwijające zainteresowania. W placówce urządzona została sala muzyczna, prowadzone były zajęcia graffiti, zajęcia fotograficzne, taneczne (Break dance). Regularnie odbywały się zajęcia kulinarne, zajęcia sportowe, wyjścia do kina, teatru. Placówka organizowała również warsztaty wizażu oraz inicjatywy młodzieżowe w ramach współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży.
 
Ognisko „Potok”
 
Placówka Wsparcia Dziennego Ognisko Potok powstała w kwietniu 2016 roku i skierowana jest do grupy 30 dzieci w wieku 7-14 lat. Działalność placówki realizowana jest w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 392 i Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Bytnara ps. Rudy przy ul. Wojska Polskiego 1A
 
Zajęcia prowadzone w Ognisku: 
 
- wsparcie pedagogiczne,
- pomoc w odrabianiu lekcji i wyrównywaniu braków edukacyjnych,
- rozwijanie zainteresowań,
- atrakcyjne spędzanie czasu,
- codzienny posiłek.
 
Ognisko organizuje również:
- zajęcia plastyczne, sportowe, kulinarne, hobbystyczne, klub filmowy, psychoedukacyjne
- wycieczki do kina, sali zabaw, parku trampolin, na łyżwy i wrotki,
- obozy letnie.
 
Ognisko jest czynne codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 ( w czasie trwania roku szkolnego), a w okresie wakacji
w godzinach 11.00- 15.00.
 
Kierownicy placówki:
Kwiecień 2016-grudzień 2016- Justyna Kozłowska
Styczeń 2017- obecnie Joanna Marchińska-Pająk
 
Kontakt:
Joanna Marchińska-Pająk, 609 442 030
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Ognisko "Or-Ota”
 
Placówka wsparcia dziennego Ognisko Or-Ota powstała w kwietniu 2016 roku i skierowana jest do grupy 30 dzieci w wieku 7-14 lat. Działalność placówki realizowana jest w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 68  z Oddziałami Integracyjnymi im. Artura Oppmana przy ul. Or-Ota 5
 
Zajęcia prowadzone w Ognisku: 
 
- wsparcie pedagogiczne,
- pomoc w odrabianiu lekcji i wyrównywaniu braków edukacyjnych,
- rozwijanie zainteresowań,
- atrakcyjne spędzanie czasu,
- codzienny posiłek.
 
Ognisko organizuje również:
- zajęcia plastyczne, sportowe, taneczne, kulinarne, hobbystyczne, klub filmowy, psychoedukacyjne,
- wycieczki do kina, sali zabaw, parku trampolin, na łyżwy i wrotki,
- obozy letnie.
 
Ognisko jest czynne codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 ( w czasie trwania roku szkolnego), a w okresie wakacji
w godzinach 11.00- 15.00.
 
Kwiecień 2016- obecnie Joanna Marchińska-Pająk
 
Kontakt:
Joanna Marchińska-Pająk, 609 442 030
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Klub Młodzieżowy „Żoliborz”
Placówka wsparcia dziennego Klub Młodzieżowy Żoliborz powstała w listopadzie 2016 roku i skierowana jest do grupy 15 dzieci w wieku 13-18 lat. Działalność placówki realizowana jest w pomieszczeniach przy ul.  Marii Kazimiery 20 lok.10
 
Zajęcia prowadzone w Klubie:
- wsparcie pedagogiczne,
- pomoc w odrabianiu lekcji i wyrównywaniu braków edukacyjnych,
- rozwijanie zainteresowań,
- atrakcyjne spędzanie czasu,
- codzienny posiłek.
 
Klub organizuje również:
- zajęcia  sportowe (minisiłownia), kulinarne, hobbystyczne, psychoedukacyjne i plastyczne
- wycieczki 
 
Klub jest czynny codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00 .
 
Kierownicy placówki:
Listopad 2016-grudzień 2016- Justyna Kozłowska
Styczeń 2017- obecnie Joanna Marchińska-Pająk
 
Kontakt:
Joanna Marchińska-Pająk, 609 442 030
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Ognisko „Dudziarska” oraz Klub Młodzieżowy „Dudziarska”
Ognisko  DUDZIARSKA, ul. Dudziarska 40 lok.18,  Istnieje od 2001 r. Powstało w osiedlu składającym się z trzech bloków tzw. socjalnych, przeznaczonych dla osób wyeksmitowanych z innych części Warszawy, dla osób nieradzących sobie w życiu. Od początku funkcjonowania placówki, istotne było jego położenie tj. teren torów kolejowych Olszynki Grochowskiej, sąsiedztwo spalarni śmieci, brak sklepów. To sprawiało, że działalność placówki skupiła się na wzmocnieniu wśród mieszkańców i podopiecznych poczucia integracji z resztą Dzielnicy Praga Południe. Uroczyste otwarcie nastąpiło w r. 2002. Ognisko początkowo zajmowało jeden lokal mieszkalny o powierzchni 38 m2.  Kierowniczką ogniska została jego założycielka - Joanna Judzińska. Zakres działania placówki mocno zaczął wykraczać poza dotychczasowy model ogniska. W osiedlu istniała potrzeba zajęcia się dziećmi w wieku już nawet 3 lat. Także rodzice tych dzieci wymagali pomocy zarówno opiekuńczej jak też psychologiczno-pedagogicznej. Władze Dzielnicy Warszawa Praga Płd. widząc wielką skuteczność i efekty pracy tej placówki, już w kolejnym roku powiększyły lokal poprzez przyłączenie dwóch innych lokali sąsiadujących przez ściany z tym istniejącym. Również wyniknęła potrzeba stworzenia placówki dla młodzieży starszej i tak powstał w r. 2003 Klub Młodzieżowy  DUDZIARSKA.
Placówki zapewniały następujące zajęcia:
-Wyrównujące braki szkolne
- zajęcia plastyczne
-zajęcia muzyczne
-zajęcia teatralne
-zajęcia sportowe
- zajęcia terapeutyczne
-zajęcia kulinarne
Dzieci w każdym roku uczestniczyły również w obozie letnim oraz miały szansę wyjść poza teren osiedla podczas realizowanych zajęć edukacji kulturalnej( wyjścia do kin, teatrów, muzeów itd.). W ciągu 17 lat działalności Towarzystwo stworzyło w tym miejscu wielofunkcyjny ośrodek pomocy dla dzieci i ich rodzin.
Obecnie władze Dzielnicy Praga Południe ( w roku 2015) podjęły decyzję o wygaszeniu Osiedla i przeniesieniu mieszkańców w inne części Dzielnicy. Była to odpowiedź władz przede wszystkim na warunki lokalowe mieszkańców( wysokie koszty ogrzewania, wilgoć itd.)  W nowej lokalizacji (okolice Placu Szembeka) władze zaproponowały Towarzystwu kontynuację pracy w pomieszczeniach przy ul. Budrysów w celu zapewnienia dalszej opieki rodzinom przniesionym z Osiedla Dudziarska. 
Kontakt:
Joanna Judzińska, 609 429 260
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Dudziarska 40/18, 04-317 Warszawa
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podkategorie

Please publish modules in offcanvas position.