Unikalny i patriotyczny zespół muzyczny ze Szczyrku FORTECA, który nagrał i wydał krążek poświęcony pamięci Rotmistrza, a który zasłynął odbywając filmowany rajd trasą ucieczki Rotmistrza i jego dwu kompanów: Ciesielskiego i Redzeja z Obozu Zagłady, z Oświęcimia do Bochni (film Ucieczka z piekła, zrealizowany z inicjatywy Stowarzyszenia AUSCHWITZ MEMENTO - o którym później ).

Więcej o zespole u źródła:   www.forteca.net.pl

Zespół ten wystąpil dwukrotnie w Warszawie: 27-go lutego o godz. 17:00 w Muzeum Wojska Polskiego oraz 28-go lutego o godz. 16:00 w Oratorium Bazyliki przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie. 

Ponownie wystąpił 6-go marca o godz. 16:00 w sali kina ELEKTRONIK w szkole przy ul. Gen. Zajączka.  (na terenie Wystawy Katyńskiej).

Z zespołem jesteśmy od lat zaprzyjaźnieni.

Ze Stowarzyszeniem Auschwitz Memento również.

Kolejną inicjatywą, o której trzeba głosić było nakręcenie filmu PILECKI, z udziałem Andrzeja i Jego rodziny, Film zrealizowany wyłącznie ze środków społecznych oraz wspomagająca go książka "Śladami mojego Taty" to niebywały wkład w przybliżenie i upamiętnienie postaci wybitnego Polaka, skazanego na dwukrotną śmierć: raz wyrokiem Sądu wojskowego drugi raz na niepamięć z wyroku ówczesnego reżimu.

 

Please publish modules in offcanvas position.